Świętujemy Dzień Jabłka!

W ostatnim tygodniu września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Jabłka.

W ramach działań związanych z promocją zdrowego trybu życia na dużej przerwie uczniowie klasy ósmej z pedagogiem szkolnym przygotowali stoisko z sokiem z jabłek. Była to akcja, której celem było zachęcenie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Sok z jabłek  zagościł również jako dodatek do posiłku na stołówce szkolnej oraz w świetlicy. Uczniowie w ramach obchodów Dnia Jabłka zostali zapoznani z właściwościami odżywczymi jabłek oraz innych warzyw i owoców, które uczniowie mogą znaleźć w swoim ogrodzie.

Uczniowie klas I-V biorą udział w rządowym „Programie dla szkół”. Do dzieci w ramach Programu trafiają następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, jogurty i kefiry naturalne.

M. Władyka