Wycieczka klasy 6 i 7.

Ostatnie dni lata pełne słońca i ciepła sprzyjały wyprawie szósto i siódmoklasistów w czwartek 21 września pod opieką pań M. Tarnawskiej, T. Wojnickiej oraz M. Fitkowskiej do Podkarpackiego Centrum Nauki ,,Łukasiewicz” oraz do Multikina w Rzeszowie.

Wizyta w PCN u progu roku szkolnego to nie tylko promocja idei zainteresowania nauką patrona szkoły – I. Łukasiewicza, to prawdziwy ,,strzał w dziesiątkę”. To tutaj zaciekawieni młodzi ludzie napotkali nieograniczoną przestrzeń dla umysłu, która daje tyle możliwości, ile podpowiada wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. W strefie interaktywnych eksponatów zgrupowanych tematycznie króluje człowiek, otaczająca go przyroda i wreszcie cywilizacja, w tym lotnictwo i kosmonautyka. Ekspozycje prezentują w sposób prosty i niezwykle interesujący wiedzę naukową. Mogliśmy wszyscy – młodzi i starsi – do woli eksperymentować, testować, doświadczać i pytać, angażując wiele zmysłów, poddając się emocjom towarzyszącym poznawaniu świata i jego tajemnic. Nie ma lepszego sposobu zapamiętywanie informacji a także wzbudzania ciekawości i pasji do nauki.

Przed powrotem do Humnisk sporą dawkę emocji zapewnił wycieczkowiczom także seans w Multikinie.  Zaopatrzeni w popcorn zasiedliśmy z zainteresowaniem przed ekranem. Film ,,Siła naszych marzeń” potwierdził, że jeśli mamy swoje wielkie marzenia, to wiara we własne siły, cierpliwość, wytrwałość, pracowitość i bliskość kochających, życzliwych osób – mimo przeciwności losu – pomagają osiągnąć życiowe cele.

To chyba wystarczająco motywujący argument dla wszystkich na cały rok szkolny.

M. Tarnawska, T. Wojnicka