Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca usłyszeliśmy ostatni dzwonek przed długo oczekiwaną przerwą wakacyjną – czasem odpoczynku, relaksu, przeżywania przygód, zwiedzania różnych stron kraju i świata.

Ten dzień był szczególnie ważny dla ósmoklasistów – absolwentów naszej szkoły. Mieli okazję spotkać się raz jeszcze w takim składzie ze społecznością szkolną, rodzicami i zaproszonymi gośćmi w osobach: absolwenta i przyjaciela szkoły pana Andrzeja Bieńczaka, ks. proboszcza Andrzeja Kusia oraz przewodniczącej Rady Rodziców pani Diany Winnickiej.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczął udział we Mszy Św. Następnie wraz z pocztem sztandarowym przeszliśmy do szkoły, gdzie w pięknie udekorowanej przez panie Martę Władykę i Annę Brodzicką – Woźniak sali gimnastycznej miała miejsce akademia przygotowana przez panią Danutę Śnieżek z pomocą pani Małgorzaty Tarnawskiej oraz pana Mieczysława Dąbrowskiego, który wraz z chórem uczniów kl. 5 oraz solistką Martyną Lutecką ,,zaczarował” muzycznie wszystkich zebranych.

Uczniowie pięknym słowem, piosenką, utworami granymi na saksofonie przez Pawła Dąbrowskiego, gestem w postaci serc z dłoni oraz wręczanych kwiatów podziękowali za wspólnie spędzony czas w murach naszej szkoły. Był czas wspomnień podczas prezentacji zdjęć, uśmiechów wywołanych przez żartobliwe scenki z życia szkoły oraz łez wzruszenia, bo jak mówią słowa wiersza Wisławy Szymborskiej wyśpiewane przejmująco przez Martynę Lutecką z kl. 5: ,,Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy’’.

Ruszajcie w drogę kochani Absolwenci, niech Wam wieje sprzyjający ,,kolorowy wiatr”. Bądźcie odważni i zawsze dumni ze swojej szkoły. Realizujcie najskrytsze plany i marzenia. Powodzenia, PRZYSZŁOŚĆ czeka!

Ważnym momentem uroczystości zakończenia roku szkolnego jest wręczenie przez panią dyrektor świadectw z wyróżnieniem, nagród burmistrza, dyrektora oraz pucharów i dyplomów za sukcesy sportowe. Na rodziców uczniów z najwyższą średnią ocen czekały listy gratulacyjne, które odbierali z dumą i łezką w oku. Wszyscy nagrodzeni zostali dodatkowo uhonorowani gromkimi brawami i uwiecznieni na zdjęciach pamiątkowych.

Wielką radość sprawiła klasie czwartej wiadomość, że otrzymują puchar przechodni dla najlepszej klasy w tym roku szkolnym. Gratulacje!

Szczególne podziękowania złożono na ręce państwa Małgorzaty Podulki oraz Wiesława Dąbrowskiego – rodziców, którzy przez lata byli szczególnie zaangażowani w działalność na rzecz społeczności szkolnej.

Atmosfera stała się szczególnie uroczysta, kiedy głos zabrała żegnająca się ze szkołą i odchodząca na emeryturę pani dyrektor Małgorzata Woźniak. Dzielnie walcząc ze wzruszeniem, ciepłe słowa skierowała do wszystkich, z którymi przyszło się jej zetknąć przez ostatnie dziewiętnaście lat niełatwej, lecz owocnej pracy, której efekty stanowią dumę i radość dla społeczności szkolnej, rodziców i samej pani dyrektor.

Na koniec pani dyrektor pogratulowała swemu następcy – panu Wojciechowi Niezgodzkiemu. Gromkie ,,Sto lat” odśpiewane jako wyraz wdzięczności i pożegnania przez wszystkich obecnych oraz wręczone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców i pana Andrzeja. Bieńczaka kwiaty, słowa uznania i życzenia wygłoszone na ,,nową drogę życia” to przedostatni akord uroczystości.

Następnie uczniowie udali się do klas, by otrzymać z rąk wychowawców świadectwa promocyjne i z wypiekami na twarzach wyruszyć bezpiecznie na spotkanie z wakacyjną przygodą.

M.T.