Pasowanie na czytelnika

W dniu 9.03. 2023 r. uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość poprzedziła część artystyczna wykonana przez uczniów klasy 8 pod kierunkiem Danuty Śnieżek. W czasie spotkania przedstawiono fragmenty bajek:” Czerwony Kapturek” oraz „Kopciuszek”. Z kolei przeprowadzono konkurs ze znajomości baśni i bajek. Były również zagadki muzyczne oraz wiersze. Przedstawiono zalety książek oraz zachęcano do odwiedzenia szkolnej biblioteki. W dalszej części spotkania  uczniowie kl. I złożyli  przyrzeczenie czytelnika i zostali uroczyście pasowani książką. 

Następnie  zaprezentowano materiały multimedialne promujące czytelnictwo przygotowane przez Instytut Książki.

Na zakończenie uroczystości  Pani dyrektor Małgorzata Wożniak  wręczyła  uczniom wyprawkę czytelniczą składającą się  z:

– książki: „Pierwsze abecadło” – zawierającej wybór tekstów autorów dziecięcych,

– broszury informacyjnej dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”,

–  plakatu  „Kreatywny alfabet”- z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Przekazana wyprawka została ufundowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dodatkową pamiątką uroczystości była zakładka do książki.

Danuta Śnieżek

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status