Andrzejki 2022

,, Będziemy wróżyć? Czemu nie!
Już błyszczą kocie oczy w mroku…
Wieczór andrzejek zdarza się
Raz jeden tylko w całym roku.”

Andrzejki to niezwykły, magiczny dzień pełen wróżb i przewidywań przyszłości traktowanych z humorem i dużym ,,przymrużeniem oka” 😊 Święto jest mocno zakorzenione w kulturze krajów europejskich, to także nieodłączny element naszej polskiej tradycji. To czas dobrej zabawy, radości i integracji klasowej.

Uczniowie kl.5 zorganizowali w ramach godziny wychowawczej tradycyjne andrzejki

z licznymi wróżbami. Rozpoczęli ,,wyścigiem butów” za próg sali, z kolei utalentowani ,,wróżbici” rozmaitymi sposobami ,,uchylali rąbka tajemnicy” co do bliższej i dalszej przyszłości. Szczególnym powodzeniem cieszyły się serca z imionami ,,wybranek i wybranków”. Niezwykle sympatycznym przerywnikiem w trakcie dobrej zabawy był słodki poczęstunek przygotowany przez samych piątoklasistów i ich niezawodnych rodziców. Wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory, co nie dziwi, wszak:

,,W wigilię św. Andrzeja

Spełnia się nasza nadzieja.”

Niech więc:

,, Życzenie, co głęboko się ukryło,

Co kiedyś gdzieś się zamarzyło,

W przyszłości wszystkim się spełniło !”

M. Tarnawska