Uroczyste Ślubowanie i Pasowanie uczniów klasy pierwszej

Dnia 13 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza  w Humniskach odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Cała uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie w podniosłej atmosferze, w obecności dyrekcji – pani Małgorzaty Woźniak, naszego gościa – pana Łukasza Cichockiego, grona pedagogicznego, rodziców oraz pozostałych uczniów przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem  i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Odświętnie ubrani uczniowie z radością w sercach i z wielkim przejęciem zaprezentowali przygotowane wierszyki, piosenki oraz taniec do piosenki ,,Despacito”, a to wszystko przy współpracy z uczniami klasy 5, którzy zabierali uczniów do różnych krain, aby mogli zaprezentować swoje umiejętności oraz odczarować zaklęcie Złej Wróżki. Nad przebiegiem programu artystycznego czuwała wychowawczyni klasy pierwszej – pani Anna Brodzicka – Woźniak, która wykonała również na tą okazję wspaniałą dekorację.

Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły pani Małgorzata Woźniak dokonała uroczystego pasowania, dotykając ołówkiem, niczym czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Następnie każdy z uczniów otrzymał pamiątkową tarczę, dyplom, słodki prezencik oraz legitymację. Ale to nie były jedyne prezenty, które w ten dzień dostały dzieci, ponieważ również pan Łukasz Cichocki –Przewodniczący Koła nr 2 SITPGNiG w Ustrzykach Dolnych obdarował uczniów klasy pierwszej wspaniałymi upominkami, za co z rąk uczniów  otrzymał własnoręcznie zrobione podziękowanie.

Na zakończenie uroczystości przewodnicząca szkoły Marcelina Szałajko złożyła wszystkim pracownikom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a chór z klasy 5 przygotowany przez pana Mieczysława Dąbrowskiego zaprezentował piękne piosenki z tej okazji. W ten dzień spłynęły do szkoły również życzenia od Rady Rodziców oraz Pana Burmistrza – Szymona Stapińskiego.

Zapewne dzień pasowania na ucznia pozostanie na długo w pamięci każdego pierwszoklasisty, bo takich chwil w końcu nie sposób zapomnieć!

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo radości w codziennej podróży w świecie nauki oraz wielu przyjaciół i pamiętajcie, że ,,czas rozwinąć skrzydła…”.

Fotorelacja – aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości