„SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022”

„Wszystkie śmieci są nasze”” pod takim hasłem przebiegała tegoroczna „Akcja Sprzątania Świata” w naszej szkole. Przedsięwzięcie miało charakter edukacyjny i odbyło się 16.09.2022r. Celem akcji było promowanie ograniczenia wytwarzanych odpadów oraz zachęcenie wszystkich do ich segregacji.

Dla klas I-IV pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli zorganizowano zajęcia plastyczne, które poprzedziły pogadanki tematyczne. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na tablicy umieszczonej na korytarzu szkolnym.

Natomiast uczniowie klas: V – VIII porządkowali pod opieką nauczycieli: obejście szkoły, pobocza drogi głównej nr 887 biegnącej przez wieś oraz pobocza drogi prowadzącej na cmentarz. Zebrane odpady posegregowano. Worki ze śmieciami zgromadzonymi w ustalonym miejscu zostały wywiezione przez PGK Sp. Z.o.o. w Brzozowie.

Przeprowadzona „Akcja Sprzątania Świata” przyczyniła się do poprawy świadomości ekologicznej wśród uczniów i uświadomiła wszystkim, że dobro naszej Ziemi zależy od nas.

Danuta Śnieżek

Edyta Dydek