XV Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza 8 – 9 września 2022

Gospodarzem jubileuszowej XV Sesji Szkół im. Ignacego Łukasiewicza była Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza. Swoje delegacje wystawiło 23 placówki oświatowe, naszą szkołę reprezentowali: Marcelina Szałajko, Wanessa Śmierzyńska i Paweł Dąbrowski oraz opiekun Teresa Wojnicka.

Po inauguracji Sesji każda szkoła przedstawiła się w przygotowanych prezentacjach. Po południu udaliśmy się do I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego – budynku c. k. Gimnazjum, w którym uczył się Ignacy Łukasiewicz. Na dziedzińcu placówki nastąpiła prezentacja sztandarów zgromadzonych szkół, czemu towarzyszyła muzyka  Orkiestry Dętej PGNiG Oddział Sanok. Następnie spacerowaliśmy uliczkami Rzeszowa. Wieczorem  integrowaliśmy się na dyskotece.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy konkursem o życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza. Oczekując na wyniki, mieliśmy możliwość obejrzenia niezwykle atrakcyjnych pokazów chemicznych i fizycznych.

Wszystkie obecne szkoły otrzymały jubileuszowy medal wyemitowany z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza.

To kolejne wydarzenie związane z Rokiem Łukasiewicza wzbogaciło nas o nowe doświadczenia i wiedzę o Patronie Szkoły.

Za dwa lata kolejni uczniowie Szkół Łukasiewiczowskich spotkają się na Sesji w Krośnicach w województwie dolnośląskim.