Serce dla Serca

Zbieranie plastikowych nakrętek jest tradycją naszej szkoły od wielu lat. Cała społeczność skrzętnie zbiera te małe i te większe „skarby”, ponieważ mamy świadomość, jak wielka jest ich moc. Kochamy pomagać tym, którzy tego potrzebują. W gromadzenie nakrętek angażują się nie tylko uczniowie, ale całe rodziny.

Z tego właśnie powodu dnia 15 listopada przed naszą szkołą stanął metalowy czerwony pojemnik w kształcie serca, który ufundowali: radny gminy Brzozów Piotr Jatczyszyn oraz Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej nr 2 w Humniskach kierowana przez Dianę Winnicką. Ten niezwykły dar odebrała z rąk fundatorów dyrektor szkoły Małgorzata Woźniak, a pierwsze nakrętki wsypała Marcysia – uczennica klasy II.

Już drugi rok jest wśród nas Ola, drobna osóbka, zmagająca się z różnymi przeciwnościami losu. To głównie dla niej Nasze Serce będzie się wypełniało po brzegi nakrętkami.

Darczyńcom dziękujemy za wspaniałomyślność, wrażliwość, za wyjście naprzeciw potrzebom szkoły i jej społeczności.

Wszystkich mieszkańców Humnisk zapraszamy do dzielenia się dobrem potrafiącym zdziałać cuda, dobrem wywołującym uśmiech na twarzy dziecka.

T. Wojnicka