PASOWANIE NA UCZNIA

14 października 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Humniskach odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciel SITPNiG  przewodniczący Koła Zakładowego Nr  2 w Ustrzykach Dolnych Pan Łukasz Cichocki.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Woźniak witając zebranych gości. Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili swoją część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz zagadki dotyczące patrona  szkoły Ignacego Łukasiewicza.

Po prezentacji umiejętności oraz wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Tego symbolicznego aktu kolorowym ołówkiem   dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Woźniak.

Następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego powitali pierwszaków a Pan Łukasz Cichocki wręczył uczniom klasy pierwszej symboliczne prezenty.

Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Wychowawca: Marzanna Florczak