Organizacja pracy Szkoły
Podstawowej nr 2 w Humniskach w dniach od 26.04.2021 r. do 2.05.2021 r.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Nauczanie zdalne w klasach IV– VIII zostaje przedłużone do dnia  2 maja 2021r.

na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie to wprowadza nauczanie hybrydowe w klasach I – III.

Harmonogram zajęć dla klas I – III  od 26 do 30 kwietnia 2021 r.

– poniedziałek i czwartek uczy się stacjonarnie  w szkole wg planu lekcji

– wtorek, środa, piątek uczy się zdalnie

– wtorek, piątek uczy się stacjonarnie w szkole wg planu lekcji

– poniedziałek, środa, czwartek uczy się zdalnie

– środa, uczy się stacjonarnie w szkole wg planu lekcji

– piątek uczy się stacjonarnie w szkole – 4 lekcje w godz.10:55 – 14:25 (wf, j.angielski. edukacja

wczesnoszkolna)

– poniedziałek, wtorek, czwartek uczy się zdalnie

Ustalenia dotyczące organizacji szkoły w tym czasie:

1. Lekcje zdalne dla klas I-III będą prowadzone na platformie TEAMS według planu ustalonego przez nauczycieli klas, a lekcje stacjonarne w szkole według dotychczasowego planu  obowiązującego w danym dniu.
  2. Opieka świetlicowa w czasie nauki zdalnej funkcjonuje tylko dla uczniów klas I-III,  których rodzice wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19. Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z opieki wnioskują do dyrektora szkoły o objęcie ich dziecka opieką. Opieką świetlicową mogą być objęte również dzieci, które w danym dniu przebywają na  lekcjach w szkole, na wniosek rodzica.
  3. Godziny pracy świetlicy 7:00 – 16:00.
  4. Nie funkcjonuje dożywianie dla dzieci przebywających w szkole.
  5. Zajęcia rewalidacyjne, zajęcia specjalistyczne mogą odbywać się stacjonarnie na terenie szkoły lub zdalnie po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicami.
  6. Na czas nauczania zdalnego, w przypadku problemów sprzętowych, rodzic może wypożyczyć laptop ze szkoły, w pierwszej kolejności możliwość taką mają rodziny wielodzietne.
  7. Dla klasy ósmej nie ulegają zmianie ustalone terminy konsultacji w szkole z przedmiotów egzaminacyjnych.
  8. O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować w sposób zwyczajowo przyjęty w naszej szkole, czyli przez e-dziennik i na stronie internetowej szkoły.
  9. W przypadku jakichkolwiek problemów proszę o kontakt z wychowawcami i nauczycielami, dyrektorem, tak aby nikt nie pozostał bez pomocy, (sekretariat szkoły 134341787).

Szczegóły organizacji pracy szkoły znajdują się w Regulaminie Nauczania Zdalnego, który jest zamieszczony na stronie internetowej szkoły w zakładce COVID19 PROCEDURY.

Małgorzata Woźniak