„Klub Bezpiecznego Puchatka”

 

„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. W ramach programu przekazujemy Państwu materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcyjnymi, które zostały opracowane przez nauczycieli – metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przygotowana dla Państwa książeczka ma za zadanie pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych „Klubu Bezpiecznego Puchatka”, których elektroniczną wersję możecie Państwo pobrać na tej stronie. W zakładce „Dla Dzieci” znajduje się również elektroniczna wersja książeczki dla dzieci z grami i zabawami o tematyce bezpieczeństwa, a w zakładce „Dla Rodziców” – broszura informacyjna z poradami, które rodzice powinni przekazać swoim pociechom.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Mamy jednak nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status