Pasowanie i Ślubowanie Pierwszoklasisty

14 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Humniskach  w obecności rodziców, nauczycieli i przedstawicieli starszych klas odbyła  się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej.

Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Marioli Gierlach wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu pani dyrektor Małgorzata Woźniak dokonała pasowania dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

Następnie każdy pierwszoklasista otrzymał legitymację szkolną, przypinkę z nazwą szkoły, dyplom oraz prezent od Koła Zakładowego Nr 2 Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowego w Ustrzykach Dolnych w postaci wyprawki szkolnej.

Na koniec koleżanki i koledzy z klasy drugiej wraz z  przedstawicielami Szkolnego Samorządu Uczniowskiego życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na kolejne lata nauki.

Mariola Gierlach