Pasowanie i Ślubowanie Pierwszoklasisty

14 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Humniskach  w obecności rodziców, nauczycieli i przedstawicieli starszych klas odbyła  się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej.

Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Marioli Gierlach wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu pani dyrektor Małgorzata Woźniak dokonała pasowania dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

Następnie każdy pierwszoklasista otrzymał legitymację szkolną, przypinkę z nazwą szkoły, dyplom oraz prezent od Koła Zakładowego Nr 2 Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowego w Ustrzykach Dolnych w postaci wyprawki szkolnej.

Na koniec koleżanki i koledzy z klasy drugiej wraz z  przedstawicielami Szkolnego Samorządu Uczniowskiego życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na kolejne lata nauki.

Mariola Gierlach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status