Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2024

W dniach 18-19 marca br. społeczność naszej Szkoły uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych, które prowadził ks. Jakub Jakubowski, student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Konferencje prowadzone przez ks. Jakuba były bogate w rekwizyty i przykłady pomagające w zapamiętaniu przekazywanych treści. Oprócz słuchania nauk rekolekcyjnych uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych i projekcjach filmowych. Uczestniczyli także w Drodze Krzyżowej i Eucharystii Najmłodsi polubili żyrafę Fredzię, dzięki której nauczyli się, że na wzór żyrafy warto słuchać Boga i wartościowych ludzi (duże uszy), dostrzegać potrzeby drugiego człowieka i służyć mu rozwijając swoje pasje (długa szyja), a także kochać innych i czynić dla nich dobro (wielkie serce). Dla nieco starszych ważnym elementem było ukazanie tajemnicy Bożego Miłosierdzia i przygotowanie do dobrego przeżycia wielkanocnej spowiedzi. W kontekście zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej, w treściach rekolekcj znalazły się także nawiązania do historii bł. rodziny Ulmów.