Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

III edycja Wojewódzkiego Konkursu „Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”

Dnia 13 marca br. w Zespole Szkół w Zręcinie odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu „Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”. Naszą szkołę reprezentowali Kaja Szałajko, Milena Wiech oraz Rafał Kwiatkowski – uczniowie klasy VI.

W konkursie wzięło udział 88 uczniów z 34 szkół, zatem rywalizacja była naprawdę duża. Podczas oczekiwania na wyniki wszyscy uczestnicy udali się na cmentarz w Zręcinie, by złożyć kwiaty i zapalić znicz na  grobie Ignacego i Honoraty Łukasiewiczów. Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce oraz warsztaty, podczas których powstały modele lamp naftowych.

Na uwagę zasługuje świetna organizacja i atmosfera Konkursu. Na podium jest tylko trzy miejsca, ale każdy uczestnik może czuć się wygranym, ponieważ zdobyta wiedza i kolejne życiowe doświadczenie jest skarbem.

Teresa Wojnicka