Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

XXXV Spartakiada Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

31 maja 2023r. już 35 raz uczniowie szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza rywalizowali w spartakiadzie. W tym roku zawody po raz kolejny odbyły się w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza Strachocinie. Współzawodniczyły reprezentacje: SP Drwinia, SP Czarna, SP Cieszacin Wielki, SP Jodłówka, SP Pakoszówka, SP Ropienka, SP Strachocina i SP nr 2 Humniska.

Zanim uczniowie zaczęli rywalizację, został odśpiewany hymn szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza, po czym dyrektor szkoły Pan Andrzej Cecuła powitał przybyłych gości.

Reprezentanci każdej szkoły walczyli o punkty w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3; klasy 4-6; klasy 7-8. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych przez zawodników danej szkoły we wszystkich kategoriach wiekowych.

Zadania były różnorodne, więc każdy mógł pokazać mocne strony i sprawdzić swoje możliwości w konkurencjach sportowych. Startujący wykazali się ogromnym zaangażowaniem, walecznością, dlatego wszystkich możemy nazwać wygranymi. Każda ze szkół otrzymała praktyczną torbę sportową z akcesoriami sportowymi.

Puchar Prezesa SITPNiG (Stowarzyszenie Inżynierów Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego) Oddział w Sanoku za zwycięstwo w XXXV Spartakiadzie Szkół im. Ignacego Łukasiewicza trafił do Szkoły Podstawowej w Strachocinie. Drugie miejsce zajęła szkoła w Ropience, natomiast III miejsce na podium zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach.