Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

„Moja. Twoja. Nasza. Biblioteka!” to tegoroczne hasło XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tydzień bibliotek uroczyście obchodzono w dniach od 8 do 15 maja 2023 r. W ramach akcji w naszej szkolnej bibliotece zorganizowano wystawki bestselerów książkowych i z dużym zaangażowaniem promowano czytelnictwo. Zaprezentowano również wiesze autorskie: Jagody Misztak i Tomasza Dębca.

W tygodniu bibliotek uczniowie wzięli udział w zajęciach czytelniczych prowadzonych przez Panią Klaudię Szteligę w Bibliotece Publicznej w Humniskach- Skrzyżowanie. Klasa II uczestniczyła w spotkaniu: „Jak dobrze mieć sąsiada- Aleksander Fredro- bajki z morałem” , a klasa IV „Kopernik superbohaterem? Czemu nie?”. Uczniowie klasy VIII odkrywali niezwykle pasje Wisławy Szymborskiej na podstawie zaskakującej książki „Błysk rewolweru”. Natomiast klasy V i VI wzięły udział w lekcjach bibliotecznych poświęconym Janowi Marcinowi Szancerowi wybitnemu ilustratorowi książek.

W czasie zajęć bibliotecznych uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, wyklejanki i wycinanki związane z tematyką spotkań. Był również czas na rozmowy o ciekawych książkach i pamiątkowe zdjęcia. Spotkania czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek wpisują się również w działania związane z realizacją w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Danuta Śnieżek