Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

ZBAWIENIE PRZYSZŁO PRZEZ KRZYŻ

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas dla nas wszystkich – pogłębiający wiarę, umacniający rodzinne więzi.

W środowe przedpołudnie społeczność naszej szkoły zebrała się na sali gimnastycznej, by  przeżyć po raz kolejny wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem  Jezusa  Chrystusa. Program składał się z dwóch części: montażu słowno – muzycznego, który skłaniał do refleksji oraz powagi, szczególnej zadumy nad życiem człowieka oraz z inscenizacji poranka wielkanocnego, który napełnia serca wierzących radością i nadzieją.

Dekorację  stanowił  Grób  Pański, którego strzegli Jakub Korab i Adam Podulka. Namaścić Jezusa przyszły trzy Marie: Marcelina Szałajko, Julia Krzyżanowska i Jagoda Bosak. Dobrą nowinę przekazały im anioły: Aleksandra Romańczyk oraz Martyna Lutecka, dziewczynki zaśpiewały również utwór „Rozpięty na ramionach”.

Wanessa Śmierzyńska, Paweł Dąbrowski i Rafał Kwiatkowski przyjęli trudną rolę przekazania tekstów ukazujących znaczenie Krzyża jako znaku zbawienia. Paweł i Rafał wykonali na saksofonach dwa utwory: „Otrzyjcie już łzy, płaczący” oraz „Zwycięzca śmierci”.

Program przygotowała T. Wojnicka, scenografię wykonała M. Władyka, o rekwizyty zadbała E. Dydek, a muzycznie poprowadził uczniów M. Dąbrowski.

Następnie piosenki o tematyce świąteczno – wiosennej wykonały uczennice klasy I: Zuzanna Szostak, Aleksandra Szałajko, Maja Michalak, Sandra SokołowskaBlanka Kułak przygotowane przez A. Brodzicką – Woźniak.

Martyna zaprezentowała również piosenkę „Kolorowy wiatr”, która zdobyła pierwsze miejsce w Konkursie Piosenki Bajkowej w Starej Wsi.

Na zakończenie Pani Dyrektor Małgorzata Woźniak złożyła zebranym życzenia radosnych, zdrowych i spokojnych świąt.

Fotorelacja – aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.