Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

Rzutowanie prostokątne z wykorzystaniem Lego

Rzutowanie prostokątne to najbardziej rozpowszechniona forma zapisu graficznego figur i konstrukcji. Podczas cyklu lekcji z rysunku technicznego uczniowie klasy VI zapoznali się z podstawowymi zasadami tworzenia rzutów prostokątnych na rzutni.

W trakcie wykonywania ćwiczeń szóstoklasiści wykorzystali klocki Lego ® Education SPIKETM Prime, do zbudowania własnych konstrukcji. Następnie na każdą z wzajemnie prostopadłych płaszczyzn dokonywali rzutów prostokątnych prostych budowli.

Wykorzystanie klocków Lego®Education SPIKETM Prime zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” pomogło uczniowie w prosty i przystępny sposób zrozumieć omawiany na zajęciach temat.

Podczas zajęć korzystano ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”:

– aparat fotograficzny

– LEGO® Education SPIKETM Prime – zestaw podstawowy LEGO45678