Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

“Laboratoria Przyszłości”

Podczas grudniowych zajęć świetlicowych najmłodsi uczniowie przygotowywali ozdoby świąteczne. W tym  roku dzięki pomocom dydaktycznym zakupionych w ramach programu “Laboratoria Przyszłości” powstawały bombki, gwiazdki i śnieżynki.
Zanim uczniowie przystąpili do pracy zapoznali się z budową drukarki 3D. W programie do projektowania 3D  wyszukiwali projekty bombek oraz innych ozdób choinkowych. Z uwagi na bardzo długi czas wydruku 3D uczniowie postanowili wydrukować złote bombki, które świetnie wkomponowały się wystrój świetlicy. W trakcie ich wydruku najmłodsi podzieleni na dwie grupy rozpoczęli pracę  nad własnoręcznym wydrukiem śnieżynek długopisami 3D. Pozostali z drugiej grupy uczniowie projektowali na specjalnych podkładkach ozdoby z koralików.

W trakcie zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu “Laboratoria Przyszłości:
– drukarka 3D Flashforge Adventurer EDU
– zestaw dodatkowych elementów do drukarki 3D FLash Adventurer (filamenty PLA)
– statyw do aparatu i kamery
– aparat fotograficzny
– zestaw lamp światła ciągłego GlareOne