Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

Wycieczka w ramach programu ,,Poznaj Polskę – Ciekawostki Podkarpacia”

Dnia 19 października uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami: Mariolą Gierlach, Marzanna Florczak, Anną Brodzicka – Woźniak oraz panią Martą Władyką wybrali się na wycieczkę w ramach programu ,,Poznaj Polskę – Ciekawostki Podkarpacia”. Od rana mimo złej pogody wszystkim dopisywały dobre humory. Pierwszym naszych przystankiem była Bóbrka, gdzie zwiedziliśmy Skansen Naftowy. Była to cenna lekcja związana z naszym patronem szkoły, którym jest Ignacy Łukasiewicz. W dalszej kolejności udaliśmy się do Żarnowca do Muzeum Marii Konopnickiej. Muzeum to posiada bogatą kolekcję osobistych pamiątek po Marii, oryginalne wyposażenie domu, obrazy i rzeźby oraz twórczość pisarki. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do największej w Europie pijalni czekolady, prowadzonej przez Mistrza Polski Cukierników M. Pelczara. Wizyta w pijalni w Korczynie była to podróż do innego świata dla dzieci i dorosłych – oprócz spróbowania wyśmienitych czekoladdzieci mogły wyprodukować własna czekoladę oraz lizaka.Był to kreatywnie spędzony czas, za który uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Do domu wszyscy wrócili z mnóstwem niesamowitych wrażeń i plecakami pełnymi przepysznych słodkości. Już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych wypraw!

Anna Brodzicka – Woźniak