Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

Turniej gier planszowych i towarzyskich kl. 3 i 4.

Gry planszowe to zabawa, śmiech, endorfiny, redukcja stresu, poprawa pamięci, rozwój wyobraźni, komunikacji społecznej … to po prostu mile spędzony czas. O zaletach planszówek i gier towarzyskich można jeszcze wiele napisać , ale lepiej praktycznie skorzystać z ich dobrych stron. Przekonali się o tym uczniowie klas 3 i 4, którzy 15 czerwca w ramach wewnątrzszkolnych założeń programu Serce i Pomoc uczestniczyli w Turnieju gier planszowych. Gospodarzami byli czwartoklasiści, którzy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem przygotowali stanowiska z grami oraz słodki poczęstunek i napoje. Rozgrywki przebiegały w sympatycznej, radosnej atmosferze z zachowaniem ustalonych zasad i pod okiem pań: Małgorzaty Tarnawskiej, Anny Brodzickiej Woźniak, Danuty Huber, a także przez chwilę – samej pani dyrektor – Małgorzaty Woźniak. Nie zabrakło śmiechu, żartów i rozmów pomiędzy uczniami. Doskonałym dopełnieniem atmosfery okazały się być pyszne muffinki, babeczki z owocami, chlebek cynamonowy, kolorowe galaretki, lizaki oraz napoje, wśród których królował domowy kompot i własnoręcznie przygotowana lemoniada.

Po podsumowaniu wyników poszczególnych rozgrywek pierwsze miejsce zajęła kl.4 a zaszczytne drugie – kl.3.

Trzecioklasiści mieli możliwość dowiedzieć się od czwartoklasistów, że nauka w starszych klasach nie musi rodzić obaw i lęku, jeśli towarzyszyć im będzie życzliwość otoczenia, wiara we własne możliwości, chęć do zdobywania wiedzy i umiejętności, systematyczna praca. A w razie trudności i problemów wystarczy poprosić o pomoc, uzbroić się w cierpliwość i zastosować właściwą taktykę – dokładnie tak, jak w grach planszowych 😊