Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

Wycieczka klasy 2
do Odrzykonia i Pstrągowej

Dnia 8 czerwca klasa 2 wraz z wychowawcą Mariolą Gierlach oraz panią Anną Brodzicką- Woźniak i panem Damianem Barańskim udała się na wycieczkę do Odrzykonia i Pstrągowej. Pierwszym etapem było zwiedzanie Zamku Kamieniec w Odrzykoniu, jednego z najpiękniejszych przykładów połączenia budowli z krajobrazem.  Zwiedzano obiekt oraz sale muzealne z eksponatami  zgromadzonymi w trakcie wykopalisk oraz z pamiątkami z czasów świetności zamku.  Podczas oprowadzania przewodnik przedstawił dzieciom genezę powstania komedii „Zemsta” Aleksandra Fredry oraz historię zamku. Z kolei w pracowni ceramiki uczniowie zapoznali się z pracą w glinie oraz technikami jej zdobienia. Kolejnym etapem było wykonanie pod okiem instruktora miseczek glinianych, które będą pamiątką z pobytu w ruinach zamku.

Następnie udaliśmy się do Pstrągowej. Zagroda edukacyjna „Ranczo Pstrągowa” to znakomite miejscem na wypoczynek oraz ciekawą edukację.  Atrakcje, z których skorzystały dzieci to: park linowy „Małpi Gaj”, wyjście na wieżę widokową ,zwiedzanie mini zoo (karmienie i głaskanie oswojonych zwierząt), letni kulig na saniach z kołami, zjazd torem pontonowym,  wizyta w indiańskim namiocie Tipi  oraz skoki na „dmuchańcu”.  Nie zabrakło poczęstunku na gorąco – kiełbaski z grilla, herbaty, napojów, ciastek.  Dzieci skorzystały również z lekcji edukacyjnej- warsztatów robienia proziaków.

Po dniu pełnym wrażeń i pozytywnych emocji, zadowoleni ze wspaniałego wyjazdu,  wróciliśmy do Humnisk.

Mariola Gierlach