Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”
Klasowe czytanie ,,Dziadów” cz II
Adama Mickiewicza

Pochmurny czwartkowy i listopadowy poranek upłynął siódmoklasistom na wspólnym  czytaniu ,,Dziadów” A. Mickiewicza. To spotkanie z klasyką literatury polskiej poprzedziło cykl lekcji poświęconych lekturze obowiązkowej. Miało również na celu pomóc lepiej zrozumieć jej treść.

W klasie nr 17 stworzyliśmy wspólnie przestrzeń i klimat do lepszego doświadczenia utworu. Sprzyjała temu zaciemniona sala, świece na ławkach i odpowiednia muzyka w tle. Uczniowie – spowici tego dnia w czerń – odczytywali tekst dramatu, wcielając się w przypisane im role. Wspólne czytanie rozpoczęto krótkim filmem o obrzędzie przedstawionym przez wieszcza oraz fragmentem muzycznym Elektrycznych Dziadów.

Nad całością czuwały, dołączając do czytających: p. M. Tarnawska oraz D. Śnieżek.

M. Tarnawska