Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniach 1 i 4 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Akcji Sprzątanie Świata-Polska”. Tegoroczna kampania została opatrzona hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”.  W myśl hasła przewodniego uczniowie klas I-IV wykonali pod kierunkiem nauczycieli  prace plastyczne  propagujące segregację odpadów i ich powtórne wykorzystanie. W klasach starszych przeprowadzono pogadanki, podczas których wykorzystano multimedialne materiały edukacyjne związane z gospodarką odpadami i ich recyklingiem.

Ponadto klasa 6 i uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe porządkowali obejście szkoły oraz pobocza drogi 887 biegnącej przez wieś. Zebrane śmieci zostały posegregowane i wywiezione przez PGK SA w Brzozowie.

Przeprowadzona „Akcja Sprzątania Świata” przyczyniła się do poprawy świadomości ekologicznej wśród uczniów i uświadomiła wszystkim, że nadmiar śmieci w naszym otoczeniu  ma także wpływ na nasze zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie!

Danuta Śnieżek