Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

Świetne starty naszych lekkoatletów

W czwartek 23 września, oraz w poniedziałek 27 września rozegrane zostały pierwsze w tym roku zawody sportowe. W pierwszym dniu, w ramach Igrzysk Dzieci uczniowie z rocznika 2009 i młodsi startowali w biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 m (dziewczęta) oraz 1000 m (chłopcy).

Najlepsze miejsca zajęli:

1 miejsce – Suwała Weronika – Bieg na 60 m 9,70 (awans do finału wojewódzkiego)

1 miejsce – Szałajko Marcelina – bieg na 600 m 2:00,37 (awans do finału wojewódzkiego)

2 miejsce – Ogrodnik Sebastian – rzut piłeczka palantową 43,90 m (awans do finału wojewódzkiego)

2 miejsce – Sowiński Paweł – bieg na 1000 m 3:31,52 (awans do finału wojewódzkiego)

4 miejsce – Naczas Oliwier – bieg na 60 m

5 miejsce – Dąbrowski Igor – bieg na 60 m

Cztery dni później w lekkoatletyczne szranki stanęli uczniowie z roczników 2007-2008. Rywalizacja toczyła się w siedmiu konkurencjach.

Najlepsze miejsca zajęli:

2 miejsce – Hałasowski Hubert – bieg na 300 m – 45,64 s

3 miejsce – Krzyżanowska Weronika – Skok w dal 3,82 m

Skład drużyny Igrzysk Dzieci: Suwała Weronika, Szałajko Marcelina, Naczas Oliwier, Dabrowski Igor, Ogrodnik Sebastian, Sowiński Paweł, Lasek Mateusz, Mazur Oskar.

Skład drużyny Igrzysk Młodzieży Szkolnej: Krzyżanowska Weronika, Potoczna Kornelia, Hadam Aniela, Hałasowski Hubert, Bieńczak Adrian, Korab Jakub, Zaprzalski Bartosz, Sobaś Wiktoria, Sobaś Oliwier.

Opiekun Wojciech Niezgodzki