Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

„Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie
nas pozbawić.”

Rok szkolny 2020/2021 minął nam pod znakiem pandemii Covid – 19. 1 września uczniowie rozpoczęli naukę w murach szkoły, jednakże dwa miesiące później przeszli na tryb zdalny. Zajęcia odbywały się również w systemie hybrydowym. Końcem maja do swoich klas ponownie wrócili wszyscy uczniowie. Ominęło nas wiele wspólnych uroczystości i wydarzeń, nie mogliśmy spędzić razem czasu na wycieczkach, ogniskach, zawodach sportowych. Szczególnie trudny był to rok dla klasy VIII. Perspektywie zbliżających się egzaminów zewnętrznych oraz wyboru nowej szkoły nie pomagały izolacja i nauka online. Pomimo tych wszystkich trudności udało się wszystkim ósmoklasistom napisać egzamin końcowy. 25 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw. Odbyło się ono w poszczególnych klasach, w wyznaczonych godzinach i w pełnym reżimie sanitarnym. Miłym akcentem były wspólne zdjęcia, przypominające o tym, że jesteśmy jedną społecznością szkolną. Wyróżniającymi się uczniami w roku szkolnym 2020/2021 byli: Wanessa Rachwał, Oskar Mazur, Tomasz Dębiec, Bartosz Dziepak i Paweł Sowiński z klasy IV, Igor Dąbrowski, Oliwier Naczas i Oliwia Wójnik z klasy V, Paweł Dąbrowski, Wanessa Śmierzyńska, Marcelina Szałajko, Wiktoria Sobaś i Jakub Korab z klasy VI oraz Gabriela Podulka i Wiktor Hałasowski z klasy VII. Uwieńczeniem ich ciężkiej pracy były świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Brzozowa oraz Radę Rodziców działającą przy naszej szkole. Absolwentów w miłych słowach pożegnała pani dyrektor, która życzyła im wielu sukcesów w nowych szkołach. Wychowawczyni klasy VIII zwróciła się do swoich wychowanków tymi słowami: Kochani! Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie. Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i myślę, że będziemy mogli być z Was dumni – ja i Wasi rodzice. Idźcie więc śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Powodzenia!

Marta Fitkowska