Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

KOMUNIKAT z dn.19.03.2021r.

Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie,

Od poniedziałku, 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie klas I-III przechodzą na naukę w trybie zdalnym na postawie rozporządzenia MEiN z dnia 18 marca 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Ustalenia dotyczące organizacji szkoły w tym czasie:

1. Dla uczniów klas IV-VIII nauczanie zdalne  przedłużone jest do 11 kwietnia 2021r.
  2. Lekcje zdalne dla klas I-III będą prowadzone na platformie TEAMS według planu ustalonego przez nauczycieli klas.
  3. Opieka świetlicowa w czasie nauki zdalnej funkcjonuje tylko dla uczniów klas I-III,  których rodzice wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19. Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z opieki wnioskują do dyrektora szkoły o objęcie ich dziecka opieką.
  4. Godziny pracy świetlicy 7:00 – 16:00.
  5. Nie funkcjonuje dożywianie.
  6. Zajęcia rewalidacyjne, zajęcia specjalistyczne mogą odbywać się stacjonarnie na terenie szkoły lub zdalnie po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicami.
  7. Na czas nauczania zdalnego, w przypadku problemów sprzętowych, rodzic może wypożyczyć laptop ze szkoły, w pierwszej kolejności możliwość taką mają rodziny wielodzietne.
  8. Dla klasy ósmej nie ulegają zmianie ustalone terminy konsultacji w szkole z przedmiotów egzaminacyjnych.
  9. O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować w sposób zwyczajowo przyjęty w naszej szkole, czyli przez e-dziennik i na stronie internetowej szkoły.
  10. W przypadku jakichkolwiek problemów proszę o sprawdzone kontakty z wychowawcami i nauczycielami, dyrektorem, tak aby nikt nie pozostał bez pomocy, (sekretariat szkoły 134341787).

Szczegóły organizacji pracy szkoły w tym trudnym czasie znajdują się w Regulaminie Nauczania Zdalnego, który jest zamieszczony na stronie internetowej szkoły w zakładce COVID19 PROCEDURY.

Małgorzata Woźniak